Zakład Dużego Ryzyka – AmeriGas w Nowej Niedrzwicy (gm. Przytoczna) był w czwartek, 30 września, areną zmagań blisko 50 strażaków OSP i JRG z terenu powiatu międzyrzeckiego.

Ćwiczenia w rozlewni gazu AmeriGas w Nowej Niedrzwicy
Ćwiczenia w rozlewni gazu w Nowej Niedrzwicy – fot. KP PSP w Międzyrzeczu, gov.pl

Celem głównym ćwiczeń było sprawdzenie taktycznych możliwości zastępów JRG i wyodrębnionych OSP z Kompanii Gaśniczej „Międzyrzecz” w ramach wybranego scenariusza z Wewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego rozlewni gazu płynnego.

Nowa Niedrzwica: Ćwiczenia w rozlewni gazu

Podczas ćwiczeń strażacy dokonali rozpoznania dróg dojazdowych, zaopatrzenia wodnego, a także doskonalili procedury alarmowania sił i środków z terenu powiatu międzyrzeckiego. Sprawdzono przygotowanie ratowników do prowadzenia działań w warunkach magazynowania i transportu gazu płynnego w sytuacji zagrożenia występującego wewnątrz zakładu.

Zobacz:   Strażacy z OSP w Goraju dostali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował ponad milion złotych

Ćwiczenia w Nowej Niedrzwicy stanowiły doskonałą okazję do zapoznania się ratowników ze ze sposobami udzielania pomocy osobom poparzonym, nieprzytomnym oraz zatrutym substancjami toksycznymi przy pomocy dostępnego sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek OSP.