Zakład Dużego Ryzyka – AmeriGas w Nowej Niedrzwicy (gm. Przytoczna) był w czwartek, 30 września, areną zmagań blisko 50 strażaków OSP i JRG z terenu powiatu międzyrzeckiego.

Ćwiczenia w rozlewni gazu AmeriGas w Nowej Niedrzwicy
Ćwiczenia w rozlewni gazu w Nowej Niedrzwicy – fot. KP PSP w Międzyrzeczu, gov.pl

Celem głównym ćwiczeń było sprawdzenie taktycznych możliwości zastępów JRG i wyodrębnionych OSP z Kompanii Gaśniczej „Międzyrzecz” w ramach wybranego scenariusza z Wewnętrznego Planu Operacyjno-Ratowniczego rozlewni gazu płynnego.

Nowa Niedrzwica: Ćwiczenia w rozlewni gazu

Podczas ćwiczeń strażacy dokonali rozpoznania dróg dojazdowych, zaopatrzenia wodnego, a także doskonalili procedury alarmowania sił i środków z terenu powiatu międzyrzeckiego. Sprawdzono przygotowanie ratowników do prowadzenia działań w warunkach magazynowania i transportu gazu płynnego w sytuacji zagrożenia występującego wewnątrz zakładu.

Zobacz:   Śmiertelny wypadek pod Międzyrzeczem. Policja ustala przyczyne tragedii na trasie Międzyrzecz - Pieski

Ćwiczenia w Nowej Niedrzwicy stanowiły doskonałą okazję do zapoznania się ratowników ze ze sposobami udzielania pomocy osobom poparzonym, nieprzytomnym oraz zatrutym substancjami toksycznymi przy pomocy dostępnego sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek OSP.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz