16 osób z zarzutami kradzieży i paserstwa oraz odzyskany sprzęt elektroniczny o wartości około 90 tysięcy złotych to efekt kilkudniowej pracy policjantów z Komisariatu Policji w Skwierzynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Przytoczna: 16 osób z zarzutami. Kradli sprzęt elektroniczny z magazynów światowego potentata
Odzyskany przez policję sprzęt elektroniczny – fot. Lubuska Policja

O tym, że w jednym z dużych magazynów znanej światowej firmy, usytuowanym na terenie gminy Przytoczna, może dochodzić do licznych kradzieży sprzętu jako pierwsi otrzymali policjanci w komisariatu w Skwierzynie. Sprawcy kradli drogi sprzęt elektroniczny m.in. kamery, tablety, komputery i odzież znanych marek. Po wstępnej weryfikacji poniesionych strat, firma wyceniła utracony sprzęt na kwotę około 415 tysięcy złotych.

Zobacz:   Nowy rozkład jazdy POLREGIO na 2024 rok

Z uwagi na bardzo duży zakres czynności do wykonania, w tym licznych przeszukań pomieszczeń oraz konieczność ustalenia i przesłuchania dużej ilości świadków w tej sprawie, w czynnościach pomagali policjanci z KWP w Gorzowie Wielkopolskim. Do działań zaangażowani byli policjanci z Wydziału Kryminalnego, Wydziału do walki z Cyberprzestępczością, Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego ale również technicy kryminalistyki, którzy pobierali odciski palców osób zatrzymanych oraz ich DNA.

W trakcie działań policjanci przeszukali około 30 pomieszczeń w których zabezpieczyli między innymi kamery sportowe, tablety i laptopy warte około 90 tysięcy złotych.

Zobacz:   Pijany kierowca zaoferował łapówkę policjantom w zamian za odstąpienie od czynności. Noc spędził w celi

Finalnie zatrzymano 18 osób, z których 16 usłyszało zarzuty kradzieży i paserstwa. Wszystkie osoby są obcokrajowcami w wieku od 20 do 40 lat, którzy w ostatnim okresie podjęli pracę na terenie Polski. Za kradzież oraz paserstwo kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Policjanci zajęli również ich mienie na poczet przyszłych kar.