Międzyrzeccy kryminalni wyeliminowali z rynku znaczą ilość narkotyków w tym amfetaminę, mefedron, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Ponad kilogram narkotyków znaleziono w budynku gospodarczym należącym do posesji w której przebywał zatrzymany 20-letni mężczyzna. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu grozi nawet 12 lat więzienia.

Ponad kilogram narkotyków zabezpieczony przez policję. 20-letni diler usłyszał zarzuty
fot. Lubuska Policja

Praca operacyjna kryminalnych z Międzyrzecza, doprowadziła do zatrzymania 20-letniego mężczyzny, który usłyszał zarzut posiadania oraz usiłowania wprowadzenia do obroty znacznej ilości substancji zabronionych. W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad kilogram narkotyków różnego rodzaju. Waga przejętych nielegalnych substancji wskazała łącznie ponad 800 gramów amfetaminy i mefedronu, 847 tabletek ekstazy i blisko 300 gramów suszu roślinnego. Substancje zostały zabezpieczone do sprawy i zostaną poddane analizie przez biegłego specjalistę.

Zobacz:   Niewybuch w urzędzie i pożar Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu

Sprawa jest rozwojowa. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna przygotowywał narkotyki celem dalszego rozprowadzania na czarnym rynku. Trwają ustalanie źródła ich podchodzenia i przestępczych kontaktów podejrzanego. Prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego wystosował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla zatrzymanego mężczyzny. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.