Międzyrzeccy kryminalni wyeliminowali z rynku znaczą ilość narkotyków w tym amfetaminę, mefedron, tabletki ekstazy oraz marihuanę. Ponad kilogram narkotyków znaleziono w budynku gospodarczym należącym do posesji w której przebywał zatrzymany 20-letni mężczyzna. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz usiłowania wprowadzenia do obrotu grozi nawet 12 lat więzienia.

Ponad kilogram narkotyków zabezpieczony przez policję. 20-letni diler usłyszał zarzuty
fot. Lubuska Policja

Praca operacyjna kryminalnych z Międzyrzecza, doprowadziła do zatrzymania 20-letniego mężczyzny, który usłyszał zarzut posiadania oraz usiłowania wprowadzenia do obroty znacznej ilości substancji zabronionych. W wyniku przeszukania mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad kilogram narkotyków różnego rodzaju. Waga przejętych nielegalnych substancji wskazała łącznie ponad 800 gramów amfetaminy i mefedronu, 847 tabletek ekstazy i blisko 300 gramów suszu roślinnego. Substancje zostały zabezpieczone do sprawy i zostaną poddane analizie przez biegłego specjalistę.

Zobacz:   20-letni diler aresztowany. Handel narkotykami był jego stałym źródłem dochodu

Sprawa jest rozwojowa. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna przygotowywał narkotyki celem dalszego rozprowadzania na czarnym rynku. Trwają ustalanie źródła ich podchodzenia i przestępczych kontaktów podejrzanego. Prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego wystosował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu dla zatrzymanego mężczyzny. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.