Orkan Nadia przetoczył się przez region. Wichura wyrządziła szkody w powiecie międzyrzeckim gdzie silny wiatr dał się we znaki mieszkańcom miejscowości Wiejce, Zemsko, Chociszewo, Kęszyca Leśna, Brzeźno, Żółwin gdzie doszło do zniszczenia budynków, na szczęście bez ofiar w ludziach. 

Powalone drzewa, uszkodzone budynki. Szkody w powiecie międzyrzeckim po przejściu orkanu Nadia
fot. KP PSP w Międzyrzeczu

Weekend 29/30 stycznia stał pod znakiem niebezpiecznej pogody. W Polskę uderzył niszczycielski orkan Nadia, który przyniósł nam silny wiatr wiejący miejscami z prędkością 115 km/h. Alerty pogodowe osiągnęły II stopień. Ze statysty Państwowa Straż Pożarna w Międzyrzeczu wynika, że w sobotę i niedzielę do godziny 12:00 strażacy otrzymali ponad sześćdziesiąt zgłoszeń związanych ze skutkami gwałtownej pogody.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

Szkody w powiecie międzyrzeckim po przejściu orkanu Nadia

Zgłoszenia dotyczyły powalonych drzew na drogach lokalnych i wojewódzkich (50), uszkodzenia budynków mieszkalnych i gospodarczych na skutek silnego wiatru (10), uszkodzenia infrastruktury drogi krajowej S3, a także powalonych drzew na liniach energetycznych (2).

Ostatecznie zgłoszeń wpłynęło o wiele więcej. W usuwaniu skutków tej fatalnej pogody uczestniczyło dziesiątki strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu międzyrzeckiego oraz strażacy PSP.