Ruszyła budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Skwierzynie. W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego uczestniczył Wojewoda Lubuski. Inwestycja realizowana jest przed samorząd w ramach Rządowego Programu Polski Ład.

Ruszyła budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Skwierzynie
Budowa hali sportowej w Skwierzynie – fot. LUW, gov.pl

To kolejna ważna i oczekiwana przez lata inwestycja. Jest ona dużym wydatkiem dla samorządu, ponieważ koszty budowy to ponad 16 mln zł. Burmistrz i samorząd złożyli wniosek do pierwszej edycji programu Polski Ład i otrzymali prawie 10 mln zł dofinansowania. Dzięki temu samorząd zdecydował się na realizację tej budowy. Już za rok, na wakacje hala będzie gotowa do użycia – mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Zobacz:   Wojewoda zaprasza na Wojewódzkie Obchody 231. rocznicy Konstytucji 3 Maja w Gorzowie Wlkp.

Skwierzyna: ruszyła budowa hali sportowej

Hala sportowa ma mieć powierzchnie użytkową 8 932,15 m2. Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych dzięki bezprogowej komunikacji. W hali sportowej przy Zespole Szkół w Skwierzynie znajdzie się sala sportowa do gier zespołowych, stała trybuna mieszcząca 200 osób i wysuwane trybuny z 80 miejscami. Oprócz tego zaplanowano pełen zespół szatni i sanitariatów, siłownię i zaplecze techniczno-magazynowe.

Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości, że ta inwestycja jest potrzebna. Zaplecze sportowe w Skwierzynie rzeczywiście wymaga modernizacji, dlatego mam nadzieję, że już za rok będziemy mogli otworzyć halę – dodał wojewoda.

Zobacz:   Uroczysta sesja Rady Gminy Krzeszyce z udziałem wojewody

Wojewoda zapowiedział również, że samorządowcy już pod koniec maja poznają wyniki rozstrzygnięcia naboru do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Na jego II edycję przeznaczono 20 mld zł.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz