Ruszyła budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Skwierzynie. W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego uczestniczył Wojewoda Lubuski. Inwestycja realizowana jest przed samorząd w ramach Rządowego Programu Polski Ład.

Ruszyła budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Skwierzynie
Budowa hali sportowej w Skwierzynie – fot. LUW, gov.pl

To kolejna ważna i oczekiwana przez lata inwestycja. Jest ona dużym wydatkiem dla samorządu, ponieważ koszty budowy to ponad 16 mln zł. Burmistrz i samorząd złożyli wniosek do pierwszej edycji programu Polski Ład i otrzymali prawie 10 mln zł dofinansowania. Dzięki temu samorząd zdecydował się na realizację tej budowy. Już za rok, na wakacje hala będzie gotowa do użycia – mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Zobacz:   Nowa remiza OSP w Ciecierzycach została uroczyście oddana do użytkowania

Skwierzyna: ruszyła budowa hali sportowej

Hala sportowa ma mieć powierzchnie użytkową 8 932,15 m2. Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych dzięki bezprogowej komunikacji. W hali sportowej przy Zespole Szkół w Skwierzynie znajdzie się sala sportowa do gier zespołowych, stała trybuna mieszcząca 200 osób i wysuwane trybuny z 80 miejscami. Oprócz tego zaplanowano pełen zespół szatni i sanitariatów, siłownię i zaplecze techniczno-magazynowe.

Mam nadzieję, że nikt nie ma wątpliwości, że ta inwestycja jest potrzebna. Zaplecze sportowe w Skwierzynie rzeczywiście wymaga modernizacji, dlatego mam nadzieję, że już za rok będziemy mogli otworzyć halę – dodał wojewoda.

Zobacz:   Gruzin chciał dostać Kartę Pobytu. Podrobione pozwolenie na pobyt dostał "od nieznanego mu Ukraińca na komunikatorze"

Wojewoda zapowiedział również, że samorządowcy już pod koniec maja poznają wyniki rozstrzygnięcia naboru do drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych. Na jego II edycję przeznaczono 20 mld zł.