Dziury na ulicach Cypriana K. Norwida, Malczewskiego i Marii Konopnickiej, które straszą mieszkańców Międzyrzecza mają zniknąć najpóźniej w przyszłym roku. Burmistrz Remigiusz Lorenz właśnie podpisał umową na ich utwardzenie i budowę chodników oraz oświetlenia.

Dziury na ulicach w Międzyrzeczu w końcu znikną. "Pokryje je dywanik z asfaltu"
fot. Google Street View

Kilka tygodni temu na utwardzenie trzech gruntowych ulic: Cypriana K. Norwida, Jacka Malczewskiego i Marii Konopnickiej gmina Międzyrzecz otrzymał ponad 2,4 mln złotych to ponad połowa z kwoty 4 124 640 zł, którą gmina zapłaci wykonawcy inwestycji.

Przetarg wygrała miejscowa firma Brubet, której współwłaścicielka Małgorzata Winnicka podpisała dziś z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem umowę na realizację tej ważnej i od lat wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. – poinformowano w poniedziałek, 27 czerwca, w serwisie internetowym Gminy Międzyrzecz.

Zobacz:   Podnoszenie mostu drogowego w Krośnie Odrzańskim

Dziury na ulicach Cypriana K. Norwida, Malczewskiego i Marii Konopnickiej, które straszą mieszkańców w końcu znikną i – jak informuje burmistrz Międzyrzecza – ma to się stać jesienią przyszłego roku. Do tego czasu gruntowe drogi zostaną utwardzone i pokryte asfaltem a wzdłuż nich powstaną chodniki, oświetlenie i wpusty kanalizacji deszczowej.