Międzyrzeccy policjanci wspólnie ze strażakami oraz pracownikami sanepidu prowadzą kontrole obozów oraz miejsc wypoczynku. Nie brakuje również spotkań z młodzieżą, w trakcie których, promowana jest akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Kontrole obozów i koloni w powiecie międzyrzeckim
fot. Lubuska Policja

Podczas gdy młodzi wyjeżdżają w wakacje na różnego rodzaju obozy i kolonie, służby robią wszystko, aby podczas wypoczynku, nic im nie zagrażało. Dlatego też, przeprowadzane są kontrole obozów i ośrodków oraz pensjonatów, które organizują turnusy dla dzieci i młodzieży.

W trakcie kontroli nie brakuje również spotkań z młodzieżą, w trakcie których mundurowi przypominają o zasadach bezpiecznego korzystania z kąpielisk czy przebywania na obozie. Takie spotkania to także okazja, aby uświadamiać młode osoby o szkodliwości zażywania dopalaczy. Podczas spotkań na obozach i koloniach funkcjonariusze rozdają ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tych nielegalnych i trujących substancji, dodatkowo informują, gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Mówią również o zasadach bezpiecznych zachowań oraz sposobach unikania zagrożeń.

Zobacz:   (Nie)Trzeźwy poranek na DK32

Jednak takie kontrole to nie wszystko. Powiat międzyrzecki obfituje w jeziora, toteż służby kierowane są głównie w te rejony aby reagować na wszelkie przypadki łamania przepisów. Systematycznie prowadzone są także kontrole trzeźwości sterników, uprawnienia i wyposażenie łodzi w sprzęt ratunkowy.