Trzech mieszkańców powiatu żarskiego odpowie przed sądem za usiłowanie kradzieży Fiata Ducato wartego 80 tys. złotych. Mimo, że nie udało im się odjechać autem, to za tego typu przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

próba kradzieży
fot. Policja.pl

Do próby kradzieży samochodu doszło w marcu b.r. na terenie Skwierzyny na parkingu w rejonie jednego z hoteli. Na miejscu zgłaszający przekazał policjantom, że podczas próby uruchomienia pojazdu zauważył, że nie może włożyć kluczyka do stacyjki, w której najprawdopodobniej jest wciśnięty jakiś przedmiot.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

Skierowany na miejsce technik kryminalistyki, po oględzinach ustalił, że busa nie udało się ukraść bo „łamak” za pomocą którego złodzieje próbowali uruchomić silnik, złamał się i jego część pozostała w stacyjce. Szereg intensywnych działań operacyjnych przyniósł efekty bo już po kilkunastu dniach Policja ustaliła, jakim pojazdem mogli poruszać się ewentualni sprawcy oraz wytypowali i zatrzymali mężczyzn, mogących mieć związek ze sprawą. W efekcie tych działań zatrzymano trzy osoby w wieku od 30 do 32 lat pochodzące z powiatu żarskiego.

Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży Fiata Ducato wartego 80 tysięcy złotych, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]