W niedzielę, 20 listopada, tuż po godzinie 15 w miejscowości Trzebiszewo samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca osobowego pojazdu w ciężkim stanie został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego i apelują o ostrożność.

Trzebiszewo: Samochód wjechał pod pociąg, Policja ustala okoliczności zdarzenia
fot. Lubuska Policja

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w miejscowości Trzebiszewo, gdzie na niestrzeżonym przejeździe kolejowym samochód wjechał pod pociąg relacji Skwierzyna – Gorzów Wielkopolski. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdu osobowego Alfa Romeo, 49-letni mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala przy użyciu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pasażerowie szynobusu oraz maszynista nie odnieśli obrażeń.

Zobacz:   O krok od tragedii! Ciężarówka staranowała rogatki na przejeździe kolejowym, chwilę później nadjechał pociąg

Na miejscu tragedii grupa dochodzeniowo-śledcza oraz funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zabezpieczali wszystkie istotne dla wyjaśnienia okoliczności wypadku dowody. Prokuratorskie śledztwo będzie miało na celu ustalenie dokładnych przyczyn zdarzenia drogowego.

Wypadek na przejeździe kolejowym w Trzebiszewie: Trwa prokuratorskie śledztwo

Przejazd kolejowy, na którym doszło do wypadku, jest przejazdem niestrzeżonym, natomiast jest on prawidłowo oznakowany. Należy wspomnieć o ustawionym tam znaku „STOP” zobowiązującym kierujących do zatrzymania się i ustąpienia pierwszeństwa. W dniu zdarzenia na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne z uwagi na znajdujący się na drodze śnieg. Policja zwraca uwagę, iż na oblodzonej nawierzchni łatwiej stracić panowanie nad kierowanym pojazdem, a droga hamowania znacznie się wydłuża, a to na kierowcy ciąży obowiązek dostosowania prędkości do panujących na drodze warunków.

Zobacz:   Kierowcy, noga z gazu - powrót zimy na lubuskich drogach

Wypadki na przejazdach kolejowych w ogólnej statystyce wypadków drogowych nie stanowią dominującej pozycji, to jednak z uwagi na okoliczności, w jakich do nich dochodzi, a przede wszystkim z uwagi na to, że charakteryzują się tragicznymi skutkami, bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych pozostają pod szczególnym nadzorem Policji.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz