Mieszkańcy wsi Nietoperek mogą być zadowoleni z nadchodzącej inwestycji w ich miejscowości. Aż dziewięć firm zgłosiło swoje oferty na przetarg dotyczący budowy kanalizacji sanitarnej w tej miejscowości. To odpowiedź na długoletnie oczekiwania mieszkańców, bo kanalizacja w Nietoperku, to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od 20 lat.

Kanalizacja w Nietoperku przyciąga inwestorów. 9 firm zgłosiło swoje oferty
fot. Pixabay

Wykonawcę wybierzemy w ciągu najbliższego miesiąca. Zwycięzca będzie miał 360 dni na realizacje tej ważnej inwestycji – poinformowała Katarzyna Szadkowska z Wydziału Rozwoju Gospodarczego w Międzyrzeczu.

Większość ofert jest niższa od przygotowanego przez władze gminy kosztorysu, który opiewał na 8 mln 800 tys. zł. Gmina dostała również 5 mln zł z rządowego programu Polski Ład na realizację tej inwestycji. Kanalizacja w Nietoperku to trzeci i ostatni etap rozbudowy sieci kanalizacyjnej w tej części gminy. Władze gminy zapowiadają, że to jedna z wielu inwestycji, które będą realizowane w tym roku.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

Zaczęliśmy od budowy nowej oczyszczalni ścieków w Kęszycy Leśnej. Dzięki zwiększeniu jej wydajności mogliśmy podłączyć do niej Kęszycę, a teraz również Nietoperek, gdzie zakończymy tą ważną, wyczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. – zaznacza burmistrz Międzyrzecza, Remigiusz Lorenz.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz