Na drodze krajowej nr 92, ciężarówka staranowała rogatki na na przejeździe kolejowym, ignorując czerwone światło nakazujące zatrzymanie. Kilka chwil później przejechał tamtędy pociąg. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, ale sytuacja ta mogła zakończyć się tragicznie.

Ciężarówka staranowała rogatki na przejeździe kolejowym w Lutolu Suchym
Ciężarówka staranowała rogatki na przejeździe kolejowym w miejscowości Lutol Suchy – fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w piątek, 10 marca, w miejscowści Lutol Suchy w powiecie międzyrzeckim. Kierowca ciężarówki z impetem wjechał na przejazd kolejowy. Pomimo migającego czerwonego światła nakazującego zatrzymanie jego ciężarówka staranowała opuszczone już rogatki. Tylko szczęśliwy fart sprawił, że nie doszło do tragedii bo chwilę po tym zdarzeniu przejechał pociąg.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

Lutol Suchy: Ciężarówka staranowała rogatki na przejeździe kolejowym

55-letni kierowca nie potrafił wytłumaczyć policjantom dlaczego tak się stało tym bardziej, że chwilę wcześniej korzystał z określonej przepisami przerwy. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyznę został ukarany mandatem karnym w wysokości trzech tysięcy złotych i 15 punktów karnych.

Wypadki na przejazdach kolejowych, chociaż nie stanowią dominującej pozycji w statystykach zdarzeń drogowych, są szczególnie niebezpieczne z uwagi na okoliczności, w jakich do nich dochodzi, a przede wszystkim z uwagi na tragiczne skutki. Właśnie z tego powodu prowadzona jest kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i Żyj„. Jej celem jest zwiększenie świadomości zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przepisów i zasad ruchu drogowego na przejazdach kolejowych. W poprzednich edycjach kampanii wypracowano wiele pozytywnych wyników, które przyczyniły się do zmiany zachowań zarówno kierowców, jak i pieszych korzystających z przejazdów.