Policjanci z międzyrzeckiego Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie realizacji ogólnopolskich działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących jednośladami. W trakcie patrolu jednej z miejscowości w gminie Trzciel, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę poruszającego się na motorowerze z nieustannie włączonym kierunkowskazem sygnalizującym zmianę kierunku jazdy.

Pijany 31-latek na niesprawny motorowerze - okazało się, że jest poszukiwany
fot. KPP w Międzyrzeczu

Policjanci postanowili zatrzymać motorowerzystę do kontroli drogowej i podjęli pościg za nim oznakowanym radiowozem, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe, wydając tym samym mężczyźnie polecenie do zatrzymania się. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, funkcjonariusze wyczuli od kierującego silną woń alkoholu.

Zobacz:   Heroina w butelce po jogurcie

Okazało się, że 31-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, ponadto policjanci sprawdzili w policyjnych bazach informatycznych, że kierujący jest poszukiwany w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Policjanci dokonali również kontroli stanu technicznego motoroweru i ujawnili szereg nieprawidłowości, w tym brak aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowej polisy OC.

Mundurowi zatrzymali 31-latka i doprowadzili go do międzyrzeckiej komendy. Teraz mężczyzna będzie musiał stawić się przed sądem, gdzie odpowie za popełnione wykroczenia i naruszenie przepisów drogowych.

Komentarze