W ostatnich dniach międzyrzecka Policja powitała w swoich szeregach wyjątkowego funkcjonariusza. Peri to pies służbowy rasy owczarek holenderski, który ukończył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach i został wyspecjalizowany jako pies patrolowo-tropiący. Dla wszystkich policjantów jest to nieoceniony partner w służbie, który pomaga w zadaniach specjalnych.

Peri i jego opiekun sierżant Tomasz Leśniak
fot. Lubuska Policja

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Posiadają wyjątkowe umiejętności, których ludziom brakuje, a które przydają się w policyjnej pracy. Są również doskonałymi partnerami dbającymi zawsze o bezpieczeństwo swojego przewodnika, tworząc z nim zgrany duet. Peri to pies patrolowo-tropiący, który od kilku dni czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu międzyrzeckiego. Głównymi zadaniami jakie przed nią stoją są poszukiwania osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw.

Zobacz:   Pieski: Zaginiony 72-latek odnaleziony. Jego stan jest poważny

Na co dzień Peri stanowi pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych, przy zatrzymywaniu osób oraz ich doprowadzaniu i konwojowaniu. Zdobyte na szkoleniu umiejętności, w tym wzajemne zaufanie, partnerzy wykorzystują teraz w codziennej służbie. Peri to nie tylko czworonożny funkcjonariusz, partner i specjalista, ale także przyjaciel – jego opiekunem jest sierżant Tomasz Leśniak.

Zdobycie nowego czworonożnego funkcjonariusza było możliwe dzięki samorządowcom, którym należą się szczególne słowa uznania i podziękowania. To kolejny przykład owocnej współpracy, która przekłada się na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności. Policja i psy służbowe są nieocenionymi członkami społeczności, którzy codziennie ryzykują swoje życie, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Komentarze