Ponad pół promila wydmuchał pijany kierowca ukraińskiego autokaru, zatrzymanego przez funkcjonariuszy Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej. Kontrola została przeprowadzona ze względu na nierówną jazdę w obrębie jednego z pasów ruchu na S3. Mężczyznę przejęli międzyrzeccy policjanci.

Pijany kierowca ukraińskiego autokaru zatrzymany na S3
fot. Gov.pl/GITD

Pijany kierowca ukraińskiego autokaru została zatrzymany na ekspresowej „trójce” w środę, 3 maja, na wysokości węzła drogowego Skwierzyna. Funkcjonariusze Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej zdecydowali się przeprowadzić kontrolę, ponieważ pojazd jechał od lewej do prawej krawędzi pasa ruchu. Został za to niezwłocznie zatrzymany na pobliskim MOP Popowo.

Zobacz:   Popękane ramy, dziury i rdza - te naczepy nie powinny znaleźć się na drodze

48-latka z Ukrainy sprawdzono pod kątem stanu trzeźwości. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że 48-letni kierowca był nietrzeźwy. W pierwszym teście wydmuchał ponad pół promila (0,63), a w drugim podejściu było to 0,55 promila.

W autokarze znajdował się również drugi kierowca, pracownik tego samego przedsiębiorstwa. Jednakże w trakcie przejazdu nie stanowił on załogi. Na szczęście w autobusie nie było żadnych pasażerów. Pijany kierowca ukraińskiego autokaru został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Międzyrzeczu, którzy będą prowadzić w tej sprawie dalsze czynności.

Komentarze