Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu poszukuje chętnych osób, które w ramach wolontariatu chciałyby opiekować się seniorami.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu poszukuje wolontariuszy
Zdjęcie ilustracyjne – fot.Pexels

Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu liczy na chęć do pomocy wśród osób, które chciałyby włączyć się w działania na rzecz seniorów. Wolontariat to szansa na spełnienie potrzeby pomagania innym, a także możliwość zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności.

Działanie to jest realizowane w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów”, który został ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Celem programu jest zaangażowanie wolontariuszy w świadczenie codziennej pomocy osobom potrzebującym wsparcia, w tym seniorom. Wolontariusze będą mieli za zadanie m.in. wspólne spędzanie czasu z seniorami, pomaganie w zakupach, umawianie na wizyty lekarskie oraz pomoc w utrzymaniu porządku w domu.

Zobacz:   Finały wojewódzkie Pucharu Tymbarku: Oto największe, piłkarskie talenty w regionie!

Wolontariusze będą działać na podstawie porozumienia z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu. Zgłoszenia można dokonywać w siedzibie ośrodka, telefonicznie lub drogą mailową. Szczegółowe informacje i karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej.

Komentarze