W trakcie kontroli autokaru przewożącego dzieci na wycieczkę, nastąpił wybuch poduszki zawieszenia. Pojazd został wycofany z ruchu przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Incydent ten miał miejsce we wtorek, 13 czerwca, na ekspresowej „trójce” w okolicach Skwierzyny, gdy autobus turystyczny przewoził uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunami na wycieczkę ze Szczecina do Wałbrzycha.

W trakcie kontroli autokaru z dziećmi jadącymi na wycieczkę nastąpił wybuch poduszki zawieszenia
fot. Gov.pl/GITD

Inspektorzy, którzy przeprowadzali szczegółową kontrolę techniczną autokaru, postanowili skierować pojazd na rolki i szarpaki hydrauliczne znajdujące się w Mobilnej Jednostce Diagnostycznej. Przed rozpoczęciem czynności kontrolnych, kierowca delikatnie podniósł zawieszenie pojazdu w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Niestety, po zakończeniu procedur kontrolnych, gdy kierowca opuszczał zawieszenie, nastąpił wybuch poduszki zawieszenia pneumatycznego.

Zobacz:   Pościg za kurierem z 37 migrantami na pace [wideo]

W wyniku uszkodzenia elementu zawieszenia autokaru, inspektorzy podjęli decyzję o zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu. Z uwagi na niesprawność techniczną autobusu, kierowca nie mógł kontynuować przewozu dzieci. Przewoźnik został zobligowany do podstawienia zastępczego autokaru, który zabrał małych pasażerów wraz z opiekunami w dalszą podróż.

Komentarze