Międzyrzecz otrzymał dotację w wysokości ponad 222 tysięcy złotych na remont ulicy Ściegiennego. Mieszkańcy, którzy od dłuższego czasu borykali się z problemami nawierzchni oraz nierównymi chodnikami wkrótce skorzystają z gładkich dróg i bezpiecznych chodników, a narzekanie na stan drogi przejdzie do historii.

Międzyrzecz otrzymał ponad 222 tys. zł na remont ulicy Ściegiennego. Mieszkańcy doczekają się lepszej infrastruktury
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Jak podaje burmistrz Międzyrzecza, Remigiusz Lorenz, po zakończeniu prac remontowych, kierowcy już nie będą skarżyć się na dziury i zapadliska na ulicy Ściegiennego. Również piesi doczekają się poprawy, gdyż nierówne chodniki staną się przeszłością. Ta inwestycja jest wynikiem otrzymanej dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co dowodzi skuteczności i zaangażowania miasta w rozwijanie infrastruktury miejskiej.

Zobacz:   Międzyrzecz walczy o pieniądze na kanalizację, drogi i remont mostu. Burmistrz: "Liczymy na 8 milionów 747 tys. złotych dotacji"

Międzyrzecz: Ponad 222 tys. zł na remont ulicy Ściegiennego

Remont ulicy Ściegiennego w Międzyrzeczu szacowany jest na około pół miliona złotych. Jednak otrzymana dotacja w znaczący sposób zredukowała ciężar finansowy dla miasta. Prace obejmować będą nie tylko nową nawierzchnię z asfaltu, ale również budowę nowych chodników wzdłuż ulicy, co stworzy przestrzeń bardziej przyjazną dla pieszych.

Sylwester Suchowski, kierujący Wydziałem Realizacji Inwestycji w międzyrzeckim ratuszu, podkreśla, że droga zyska nową nawierzchnię z asfaltu, azdłuż niej powstaną nowe chodniki.

Burmistrz Remigiusz Lorenz podkreśla, że inwestycje drogowe są jednym z priorytetów władz gminy, co potwierdza rekordowa liczba 13 dróg które będą wybudowane lub wyremontowane w obecnej kadencji. Apeluje również do mieszkańców o wyrozumiałość w związku z nieuniknionymi utrudnieniami podczas prac remontowych.

Zobacz:   Powiat żagański kupuje nowe autobusy

Remont ulicy Ściegiennego w Międzyrzeczu jest integralną częścią działań mających na celu poprawę stanu dróg w mieście. Przetarg na realizację prac zostanie ogłoszony niezwłocznie po podpisaniu umowy oraz zabezpieczeniu odpowiedniej kwoty w budżecie gminy.

Komentarze