W niedzielę, 24 września, policjanci międzyrzeckiej drogówki podczas prowadzenia rutynowej kontroli prędkości w miejscowości Przytoczna, zatrzymali kierowcę, który jechał z prędkością 134 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Niebezpieczna jazda nie była jednak jedynym czynnikiem, który wpłynął na ostrą reakcję.

Przytoczna: Niebezpieczna jazda drogowego recydywisty - mandat w tysiącach i 15 pkt karnych
fot. Lubuska Policja

Podczas kontroli drogowej okazało się, że 30-letni kierowca działał w warunkach recydywy, co oznacza, że nie był to jego pierwszy przypadek naruszania przepisów. W związku z tym, kwota mandatu również została podwojona do 5000 złotych. Ponadto, nałożono na niego 15 punktów karnych, co ma znaczący wpływ na jego przyszłe możliwości prowadzenia pojazdów.

Zobacz:   122 km/h na „pięćdziesiątce” - kierowca stracił prawo jazdy

Policjanci zatrzymali też mężczyźnie prawo jazdy kierowcy na okres 3 miesięcy. To środek mający na celu zapobieżenie powtarzaniu się takich zachowań i zminimalizowanie ryzyka, jakie stwarzał kierowca na drodze.

Przytoczna: Niebezpieczna jazda drogowego recydywisty przerwana przez drogówkę

Policjanci międzyrzeckiej drogówki wyrażają apel do wszystkich kierujących pojazdami o zachowanie odpowiedniej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza w obszarach zabudowanych. W takich miejscach ryzyko wypadków jest wyjątkowo wysokie, a nadmierna prędkość może skutkować tragicznymi konsekwencjami.

Surowe kary nakładane przez Policję mają na celu nie tylko ukaranie kierowców za ich nieodpowiednie zachowanie na drogach, ale także stanowią próbę odstraszania innych od popełniania podobnych wykroczeń.

Komentarze