Burmistrz Międzyrzecza, Remigiusz Lorenz, ogłosił ambitne plany dla swojej gminy. Gmina Międzyrzecz złożyła wniosek o dotację na realizację projektów związanych z infrastrukturą miejską, w tym budową kanalizacji sanitarnej i nowej drogi przy ul. Zamoyskiego oraz remontem Białego Mostu na Obrze. Udział finansowy gminy ma wynieść zaledwie pięć procent wartości planowanej inwestycji.

Międzyrzecz walczy o dotacje na kanalizację, drogi i remont mostu. Burmistrz: "Liczymy na 8 milionów 747 tys. złotych dotacji"
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

Głównym celem projektu jest wybudowanie kanalizacji sanitarnej oraz utwardzenie gruntowej drogi na nowym osiedlu przy ul. Zamoyskiego. To istotny krok dla mieszkańców nowego osiedla, którzy od dawna czekali na poprawę infrastruktury w swojej okolicy. Dodatkowo, projekt zakłada także przebudowę nawierzchni ulic Zamoyskiego, Kościuszki i Świętych Braci Międzyrzeckich, które łącznie mają długość 1.500 metrów. To ważne działania mające na celu poprawę stanu dróg miejskich i zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zobacz:   Pościg pod Międzyrzeczem na „starej trójce”. Zatrzymano poszukiwanego 36-latka

Kolejnym ważnym elementem projektu jest kompleksowy remont Białego Mostu na Obrze, który łączy osiedle Kasztelańskie z Winnicą. To kluczowy punkt komunikacyjny dla wielu mieszkańców i przedsiębiorców, więc jego modernizacja będzie miała duże znaczenie dla lokalnej społeczności.

Międzyrzecz walczy o dotacje na inwestycje. Burmistrz: „Liczymy na 8 milionów 747 tys. złotych dotacji”

Projekt przygotowany przez gminę zakłada także budowę chodników, zjazdów do posesji, oświetlenia ulicznego oraz parkingów. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 9 mln. 207 tys. zł. Jednak gmina liczy na wsparcie w postaci dotacji w wysokości 8 mln. 747 tys. zł. To istotne, ponieważ udział finansowy gminy ma wynieść zaledwie pięć procent wartości planowanej inwestycji, czyli nieco ponad 460 tysięcy złotych.

Zobacz:   Niewybuch w urzędzie i pożar Starostwa Powiatowego w Międzyrzeczu

Jeśli wniosek o dotację zostanie zaakceptowany, prace nad projektem mogą rozpocząć się wkrótce, a ich zakończenie planowane jest na 30 listopada 2027 roku.

Komentarze