Dwóch mężczyzn, którzy włamali się do myjni samoobsługowej i zniszczyli sprzęt o wartości ok. 20 tys. złotych odpowie za kradzież z włamaniem. Zostali już zatrzymani a kodeks karny przewiduje dla nich karę do 10 lat pozbawienia wolności.

skradzione pieniądze
fot. Policja

Do włamania do myjni automatyczne na terenie Międzyrzecza doszło w nocy 27 kwietnia. Policja otrzymała zgłoszenie, że uszkodzone zostało urządzenie rozmieniające pieniądze. Pieniądze zniknęły. Choć nie była to duża kwota bo tylko kilkaset złotych to właścicieli wycenił całość strat na ponad 23 tys. złotych.

Zobacz:   Remont ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Międzyrzeczu już w tym roku. "Koniec z dziurami i kałużami"

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Już po dwóch dniach pracy i analizowania zebranego materiału dowodowego udało im się ustalić sprawców. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, mieszkańców Międzyrzecza w wieku 20 i 23 lat, którym przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem.

Mężczyźni przyznali się do kradzieży i uszkodzenia myjni i przyznali, że skradzione pieniądze stracili na alkohol. Teraz dwa dni zabawy za skradzione pieniądze mogą kosztować ich nawet 10 lat pozbawienia wolności, taką karę przewiduje dla nich Kodeks Karny.

Zobacz:   Ukrywał się bo miał do odsiadki 6 lat. Poszukiwany dwoma listami gończymi mężczyzna zatrzymany