Nad jeziorem Głębokie odbyło się kolejne już robocze spotkanie policjantów i instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczenie sezonu letniego. Wszystkie zadania i sposób działania zostały szczegółowo omówione i przygotowane jeszcze przed przyjazdem turystów.

zabezpieczenie sezonu letniego
fot. Policja.pl

Powiat międzyrzecki obfituje w piękne lasy i jeziora, które bardzo chętnie odwiedzane są przez turystów w sezonie letnim. Wtedy małe, ciche miejscowości stają się centrum zabawy i sportów wodnych, a wąskie i spokojne uliczki zapełniane są zaparkowanymi samochodami. To co roku prawdziwy sprawdzian dla służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie powiatu. W tym okresie na terenach przywodnych jest zawsze znacznie więcej patroli policyjnych zarówno na wodach, jak i patroli pieszych na terenach ośrodków wypoczynkowych.

Aby wszystko było zapięte na tzw. „ostatni guzik”, we wtorek, 9 czerwca, nad jeziorem Głębokie odbyło się robocze spotkanie dotyczące zabezpieczenia sezonu letniego na terenie ośrodka wypoczynkowego, który jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc do wypoczynku na terenie powiatu międzyrzeckiego. W spotkaniu uczestniczyli międzyrzeccy policjanci oraz przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczenie sezonu letniego. Podczas spotkania omówiono planowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa wczasowiczów i omówiono szczegóły związane z dojazdem pojazdów służb ratowniczych do kąpieliska a także sposób postępowania w sytuacjach kryzysowych.