Mężczyzna, który przez kilka ostatnich miesięcy był poszukiwany listem gończym wpadł w ręce Policji i najbliższe pół roku spędzi w więzieniu. Okazało się, że w swoim domu przygotował specjalną skrytkę do której chował się przez policjantami.

chował się przed policją
fot. Policja.pl

Poszukiwany od kilku miesięcy przez międzyrzecką Policję mężczyzna to 44-latek za którym list gończy wystawił Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu. Mężczyzna przez kilka miesięcy skutecznie ukrywał się przed organami ścigania, które w tym czasie zbierały informacje i sprawdzali wszystkie miejsca w których mógł on przebywać.

W wtorek, 16 czerwca funkcjonariusze nabrali pewności, że poszukiwany 44-latek ukrywa się w swoim rodzinnym domu i postanowili kolejny raz sprawdzić tą informację. Mimo, że po wejściu na podwórko było słychać odgłosy z mieszkania, nikt nie odpowiadał na pukanie do drzwi. Po konsultacji z prokuratorem, Policja postanowiła wejść siłowo do budynku.

Zobacz:   Policjant zatrzymał poszukiwanego tuż przed rozpoczęciem służby

Podczas przeszukania, na piętrze domu znaleziono małe drzwiczki ukryte za różnymi przedmiotami a za nimi tunel. Okazało się, że to specjalna skrytka, w której mężczyzna chował się przed policjantami. 44-latek został zatrzymany i najbliższe pół roku spędzi w Areszcie Śledczym.