W Templewie odbyło się uroczyste wręczenie promes na wozy dla Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu. 14 nowych samochodów współfinansowanych jest przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy okazji przekazano również 10 certyfikatów w ramach ogłaszanego niedawno naboru do programu „Mały Strażak”.

OSP
fot. Pixabay

W ciągu czterech ostatnich lat w województwie lubuskim wymieniono 53 samochody Ochotniczych Straży Pożarnych za ponad 42 miliony złotych. Zastępy OSP pojawiają się jako pierwsze na miejscach zdarzenia w ponad 30% przypadków.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podkreślił, że OSP otrzymały już z programu ponad 68 mln zł wsparcia. – Nie zapominamy również o Państwowej Straży Pożarnej, która w tym czasie otrzymała 77 mln zł wsparcia. To ważna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji

Promesy na nowe wozy strażackie otrzymało 14 Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa lubuskiego: OSP Bukowiec, OSP Krasowiec, OSP Templewo, OSP Podmokłe Małe, OPS Trzebów, OSP Marszów, OSP Żarki Wielkie, OSP Miodnica, OSP Starosiedle, OSP Brody, OSP Strużka, OSP Ośno Lubuskie, OSP Dąbrówka Wielkopolska, OSP Rusinów.