Policjanci razem ze strażakami oraz pracownikami sanepidu przeprowadzają kontrole obozów letnich i kolonii w których wypoczywają dzieci i młodzież. Wykorzystują także każdą okazję, aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

kontrole obozów letnich
fot. Policja.pl

Wakacje to czas kiedy młodzi ludzie wyjeżdżają na różnego rodzaju obozy i kolonie. Policjanci, strażacy oraz pracownicy sanepidu robią wszystko, aby podczas wypoczynku, nic im nie zagrażało. Dlatego też, przeprowadzane są kontrole ośrodków, obozów oraz pensjonatów, które organizują turnusy dla dzieci i młodzieży.

Zobacz:   Trzebiszewo: Samochód wjechał pod pociąg, Policja ustala okoliczności zdarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby mówić młodzieży o szkodliwości zażywania dopalaczy. Podczas spotkań na obozach i koloniach funkcjonariusze rozdają ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi tych nielegalnych i trujących substancji, dodatkowo informują, gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach – mówią również o zasadach bezpiecznych zachowań oraz sposobach unikania zagrożeń. Jednak takie kontrole to nie wszystko.

Z uwagi na fakt, że w powiecie międzyrzeckim jest wiele jezior i akwenów, to wiele służb jest skierowanych właśnie w te rejony. W okresie letnim przyjeżdża na międzyrzeckie wody bardzo dużo turystów, którzy podczas odpoczynku oczekują bezpieczeństwa i spokoju. Dlatego też, policjanci pełniący służby nad akwenami reagują na wszelkie przypadki łamania obowiązujących przepisów, a także ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z nieodpowiednim i nieostrożnym zachowaniem.

Zobacz:   Trzebiszewo: Samochód wjechał pod pociąg, Policja ustala okoliczności zdarzenia

Funkcjonariusze pełniący służbę na wodach systematycznie przeprowadzają kontrole trzeźwości sterników, sprawdzają uprawnienia i wyposażenie łodzi w sprzęt ratunkowy, jak również dbają o bezpieczeństwo, porządek na plażach i dzikich kąpieliskach. Wzmożone działania przeprowadzają również policjanci drogówki, którzy z uwagi na bardzo duży ruch na drogach mają wiele pracy.