Dzięki pracy międzyrzeckich policjantów prawie tysiąc „działek” amfetaminy nie trafi na rynek. Do sprawy nielegalnego procederu zatrzymano dwóch mężczyzn, których sąd aresztował na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

narkobiznes
fot. Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu prowadzili działania operacyjne związane z przestępczością narkotykową na terenie powiatu. W niedzielę, 9 sierpnia, zatrzymali do kontroli samochód osobowy, w którym podczas przeszukania znaleziono i zabezpieczono prawie pół kilograma amfetaminy.

Narkobiznes zatrzymany

Dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się w aucie zostało zatrzymanych. Po dokładnym sprawdzeniu osób w policyjnych bazach danych, okazało się na dodatek, że prowadzący pojazd 37-letni mężczyzna nie stosował się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Międzyrzecz zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast podczas przeszukania mieszkania drugiego z mężczyzn – 31-letniego mieszkańca gminy Międzyrzecz, policjanci zabezpieczyli niewielkie ilości marihuany. Obaj są doskonale znani międzyrzeckim stróżom prawa.

Zobacz:   Pościg w Żaganiu. Zatrzymany to poszukiwany 36-letni zielonogórzanin

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, Sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków, może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową przez międzyrzeckich policjantów w ostatnim okresie. W lipcu policjanci zatrzymali dwie osoby, zabezpieczyli 121 krzaków konopi indyjskich i 79 tabletek tzw. ecstasy. Był to efekt wspólnych działań policjantów z Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty za uprawę konopi oraz posiadanie narkotyków, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.