W Skwierzynie jeden mężczyzna ugodził nożem drugiego. Nożownik ze Skwierzyny, szybko zatrzymany przez policjantów, odpowie za usiłowanie zabójstwa. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował 52-latka na 3 miesiące.

nożownik ze skwierzyny
fot. Policja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 września, wieczorem przy jednym z lokali w Skwierzynie. Dyżurny międzyrzeckiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o rannym mężczyźnie. Policjanci oraz ratownicy na miejscu udzielili pomocy 59-latkowi, który z raną w klatce piersiowej został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Gorzowie Wlkp.

Według wstępnych ustaleń policjantów, miało dojść do sprzeczki dwóch mężczyzn, po czym jeden z nich osunął się na ziemię, natomiast drugi oddalił się w nieznanym kierunku. Z informacji przekazanych przez ratowników wynikało, że mężczyzna ma ranę kłutą, którą najprawdopodobniej zadano nożem.

Zobacz:   ppłk Krzysztof Słowik nowym dowódcą 151. blp w Skwierzynie

Skwierzyńscy policjanci natychmiast przystąpili do działania. Konieczne było zabezpieczenie miejsca, rozpytanie świadków i szczegółowe ustalenie przebiegu zdarzenia. Na miejscu pojawili się również policyjni technicy oraz grupa operacyjna, którzy szczegółowo zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili oględziny. Jednocześnie trwały poszukiwania mężczyzny, który mógł mieć związek ze sprawą. W całą akcję bardzo zaangażowali się mieszkańcy Skwierzyny, którzy licznie przybyli na miejsce i przyglądali się pracy śledczych. Dzięki pracy policjantów i zaangażowaniu mieszkańców, którzy na bieżąco przekazywali im informacje, gdzie może się znajdować napastnik, już po około godzinie od zdarzenia 52-latek został zatrzymany.

Zobacz:   Trzebiszewo: Samochód wjechał pod pociąg, Policja ustala okoliczności zdarzenia

Mężczyzna jest doskonale znany miejscowej Policji, ma bogatą przeszłość kryminalną i wielokrotnie był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Choć mężczyzna szybko trafił do policyjnego aresztu, to działania policjantów na miejscu zdarzenia trwały jeszcze przez wiele godzin. Konieczne było ustalenie wszystkich faktów, drogi przejścia mężczyzny oraz odnalezienie narzędzia, którym raniono 59-latka.

Śledczy przeglądali zapisy monitoringów i przez wiele godzin przeczesywali miejsca, w których mogło być wyrzucone ostrze. Policjantom z Międzyrzecza oraz Skwierzyny pomagali również strażacy z OSP w Skwierzynie oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. Do pracy zaangażowano również policyjnego przewodnika psa tropiącego. W efekcie tych działań odnaleziono ostrze, którym najprawdopodobniej raniono mężczyznę. Dzięki wielogodzinnej pracy oraz zaangażowaniu i współpracy wielu służb, do sprawy zgromadzono bardzo obszerny materiał dowodowy.

Zobacz:   Listopadowa pogoda im nie straszna - postanowili zostać żołnierzami

52-latek, mieszkaniec Skwierzyny usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, sąd aresztował go na 3 miesiące.