18-letni kierujący volkswagenem jadąc jedną z ulic Skwierzyny przekroczył dopuszczalną prędkość o 86 km/h. Młody kierowca, który prawo jazdy miał od lipca tego roku, został zatrzymany do kontroli przez policjantów grupy SPEED. Mundurowi odstąpili od ukarania 18-latka, skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymali mu prawo jazdy. Będzie mógł je odzyskać odzyskać dopiero za trzy miesiące.

prawo jazdy
fot. Policja

Policjanci drogówki z gorzowskiej komendy miejskiej, działający w ramach grupy SPEED, zapewniali bezpieczeństwo oraz eliminowali piratów drogowych w powiecie międzyrzeckim. Mundurowi patrolując ulice Skwierzyny zauważyli samochód marki Volkswagen Golf, który ulicą Gorzowską jechał z bardzo dużą prędkością, wyraźnie przekraczającą obowiązujące tam ograniczenie do 50 kilometrów na godzinę.

Zobacz:   Pościg w Gardzku. Zatrzymany kierowca, miał aż 3 zakazy prowadzenia pojazdów

Po dokonaniu pomiaru okazało się, że osobówka jedzie z prędkością aż 136 kilometrów na godziną, a więc o 86 za szybko. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedzi 18-latek, który prawo jazdy ma zaledwie od trzech miesięcy. Mężczyzna nie nacieszył się „świeżutkimi” jeszcze uprawnieniami, a już je stracił na okres trzech miesięcy. Do tego policjanci odstąpili od ukarania go mandatem karnym. W jego sprawie skierują wniosek o ukaranie do sądu, gdzie kara może być znacznie wyższa i bardziej dotkliwa, niż wystawiony na miejscu przez policjantów mandat karny.