Kryminalni ze Skwierzyny wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wlkp. zabezpieczyli ponad 37 kilogramów krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 40 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymany został 52-letni mężczyzna powiatu międzyrzeckiego, który usłyszał już zarzuty karne.

Kryminalni i KAS zabezpieczyli nielegalny tytoń w Skwierzynie
fot. Policja

Nielegalny tytoń w Skwierzynie

W środę, 4 listopada, skwierzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego udali się na przeszukanie do firmy jednego z mieszkańców Skwierzyny, który jak ustalono miał posiadać nielegalny tytoń. Po wejściu do jednego z pomieszczeń ujawnili krajankę tytoniową bez akcyzy – ponad 37 kilogramów tytoniu do palenia w foliowych workach oraz pojemnik i mieszadło do tytoniu.

Zobacz:   Jechał pod prąd na S3. Kwota grzywny jaka mu grozi po zmianie przepisów przeraża!

Towar oraz urządzenia służące do robienia krajanki zostały zabezpieczone przez mundurowych. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi niemal 40 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.