Kryminalni ze Skwierzyny wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa Wlkp. zabezpieczyli ponad 37 kilogramów krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 40 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymany został 52-letni mężczyzna powiatu międzyrzeckiego, który usłyszał już zarzuty karne.

Kryminalni i KAS zabezpieczyli nielegalny tytoń w Skwierzynie
fot. Policja

Nielegalny tytoń w Skwierzynie

W środę, 4 listopada, skwierzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego udali się na przeszukanie do firmy jednego z mieszkańców Skwierzyny, który jak ustalono miał posiadać nielegalny tytoń. Po wejściu do jednego z pomieszczeń ujawnili krajankę tytoniową bez akcyzy – ponad 37 kilogramów tytoniu do palenia w foliowych workach oraz pojemnik i mieszadło do tytoniu.

Zobacz:   Strażacy z OSP w Goraju dostali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Kosztował ponad milion złotych

Towar oraz urządzenia służące do robienia krajanki zostały zabezpieczone przez mundurowych. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi niemal 40 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonego mienia.