Zorganizowana grupa przestępcza z Międzyrzecza rozbita przez policjantów z KWP w Gorzowie Wielkopolskim oraz z międzyrzeckiej komendy, zajmowała się obrotem narkotykami. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, wszyscy zatrzymani zostali aresztowani na trzy miesiące.

Zorganizowana grupa przestępcza z Międzyrzecza rozbita. 5 osób zatrzymano za handel narkotykami
Zorganizowana grupa przestępcza z Międzyrzecza, wprowadziła do obrotu narkotyki o wartości ponad 600 tysięcy złotych – fot. Policja

Działania operacyjne, mające na celu zebranie jak najwięcej informacji związanych ze sprawą handlu narkotykami na terenie powiatu międzyrzeckiego były prowadzone od kilku miesięcy. Efektem wielomiesięcznej wspólnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu było zatrzymanie 22 grudnia pięciu mężczyzn, którzy działając w zorganizowanej grupie przestępczej, uczestniczyli w obrocie znacznych ilości narkotyków.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Do działań zaangażowano maksymalne siły i środki, a do zatrzymania doszło na jednym ze zjazdów z autostrady. Wcześniej jednak konieczne było dokładne zaplanowanie sposobu zatrzymania wytypowanego pojazdu, jak i ustalenie bezpiecznego miejsca, w którym to miało nastąpić. Podczas przeszukania samochodu, zabezpieczono ponad kilogram środków odurzających.

Narkotykowa mafia z Międzyrzecza rozpracowana

Zatrzymano 5 osób, które usłyszały zarzuty posiadania środków odurzających oraz uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, działając w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą. Policja zabezpieczyła na terenie posesji 43-latka ponad 60 tysięcy złotych oraz 3 tysiące euro. Z ustaleń kryminalnych wynika, że czarnorynkowa wartość narkotyków, które zorganizowana grupa przestępcza z Międzyrzecza wprowadziła do obrotu to ponad 600 tysięcy złotych.

Zobacz:   Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany podczas kontroli drogowej

Zatrzymani mężczyźni w wieku od 35 do 43 lat to mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego, którzy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Międzyrzeczu, zostali aresztowani na okres trzech miesięcy. Za tego typu przestępstwa może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.