Nieodłącznym elementem sylwestrowej nocy są fajerwerki. Niestety w powiecie międzyrzeckim petarda wybuchła dziecku w rękach w wyniku czego 4-letni chłopiec stracił 2 palce. Policja bada okoliczności tego zdarzenia.

Petarda wybuchła dziecku w rękach. 4-latek stracił palce
fot. Policja

Fajerwerki to nieodłączny element sylwestrowej nocy. – Od wielu lat wszyscy bardzo chętnie oglądamy pokazy kolorowych ogni, które rozświetlają niebo by przywitań Nowy Rok. To piękna tradycja, ale równie niebezpieczna. – mówią policjanci.

Niestety na terenie powiatu międzyrzeckiego doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia z fajerwerkami. W jednym z mieszkań, w niewyjaśnionych okolicznościach, petarda wybuchła dziecku w rękach. W wyniku zdarzenia 4-latek stracił dwa palce. Dziecko zostało przetransportowany do szpitala.

Zobacz:   T-Mobile zapowiedział wyłączenie sieci 3G w Lubuskiem. Kiedy i co to oznacza dla klientów?

Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie pod kątem narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Mundurowi wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia i przypominają, aby zachować wszelkie środki ostrożności i pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić nas przed nieszczęśliwymi wypadkami podczas używania fajerwerków.