11 stycznia spłonął dom Państwa Kowalskich ze Skwierzyny przy ul. Roosevelta. Burmistrz Skwierzyny, Lesław Hołownia zaapelował na stronie Urzędu Miasta Skwierzyna o pomoc dla pogorzelców – do firm budowlanych i sklepów o pomoc rzeczową a do mieszkańców o wsparcie finansowe.

Burmistrz Skwierzyny prosi o pomoc dla pogorzelców
fot. Urząd Miejski w Skwierzynie, skwierzyna.pl

Ta ogromna tragedia dotknęła ludzi, którzy od wielu lat pomagali innym. Dziesiątki młodych ludzi, harcerzy ZHR, korzystało i korzysta z wiedzy, doświadczenia i wsparcia harcmistrzów ZHR Małgorzaty i Jacka Kowalskich. To oni organizowali obozy, rajdy, festiwale, także w Skwierzynie, w których brało udział blisko 300 harcerzy.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Sulęcińscy policjanci walczą o zdrowie 4-letniej Kasi. "Pomagamy jak możemy"

Apel o pomoc dla pogorzelców

Stała się tragedia – spłonął dom, nie mają gdzie wrócić. Nie zostawmy rodziny Państwa Kowalskich samych. Pomóżmy odbudować dom. – zaapelował burmistrz. – Zwracam się z prośbą do firm budowlanych, sklepów z materiałami budowlanymi o rzeczową pomoc. Zwracam się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe i wpłatę na konto. – napisał Hołownia.

Jeżeli chcecie pomóc, dane do przelewu znajdziecie na stronie miejskiej Skwierzyny pod tym linkiem. Utworzone zostało również konto wspierające pogorzelców na portalu zrzutka.pl, gdzie również można również dokonać wpłaty.

📎  Sulęcińscy policjanci walczą o zdrowie 4-letniej Kasi. "Pomagamy jak możemy"