Tragiczny wypadek w Chociszewie na przejeździe kolejowym. Kierowca ciężarówki na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał wprost pod jadący szynobus. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu. Siła uderzenia była tak duża, że kabina ciężarówki rozsypała się na drobne elementy. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Wypadek w Chociszewie. Tragedia na torach
Tragedia w Chociszewie. Siła uderzenia była tak duża, że kabina ciężarówki rozsypała się na drobne elementy. – fot. Policja

Do do tragedii na torach doszło we wtorek, 26 stycznia. Wypadek w Chociszewie, w powiecie międzyrzeckim, wydarzył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierowca ciężarówki z nieustalonych przyczyn wjechał na przejazd kolejowy wprost pod najeżdżający szynobus. Siła uderzenia była tak duża, że zarówna elementy kabiny samochodu oraz przedmioty z pojazdu, porozrzucane były w promieniu kilkunastu metrów od zdarzenia.

Zobacz:   33-latek poszukiwany przez sądy zatrzymany podczas kontroli drogowej

W efekcie tragicznego wypadku, śmierć na miejscu poniósł 52-letni kierowca ciężarówki. Choć marna to pociecha, to na szczęście pasażerom szynobusu nic się nie stało i nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśniają na miejscu policjanci.

Na czas działań służb ratowniczych i policji ruch kolejowy relacji Zbąszynek – Gorzów Wlkp. został wstrzymany. Jak poinformował Lubuski Urząd Wojewódzki na trasie Zbąszynek – Lutol Suchy wprowadzono komunikację zastępczą.