Przy Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu stanęło wielkie metalowe serce na plastikowe nakrętki, dzięki którym można będzie pozyskać fundusze na rzecz osób potrzebujących. Kształt pojemnika nie jest przypadkowy, odzwierciedla on bowiem chęć niesienia pomocy innym. Dzięki takiej formie nie tylko niesiemy pomoc, ale i dbamy o środowisko, ponieważ zebrane plastikowe nakrętki zostaną poddane recyklingowi.

W Międzyrzeczu stanęło wielkie serce na plastikowe nakrętki
Serce na plastikowe nakrętki stoi przed budynkiem międzyrzeckiej policji – fot. KPP w Międzyrzeczu

Komendant Powiatowy Policji w Międzyrzeczu insp. Paweł Rynkiewicz oraz władze gminy Międzyrzecz na czele z burmistrzem Remigiuszem Lorenzem połączyli siły, by nieść pomoc osobą najbardziej potrzebującym. Dzięki zebranym nakrętkom będzie można pozyskać fundusze na leczenie czy rehabilitację osób niepełnosprawnych.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓
📎  Kłusownicy zatrzymani za nielegalny połów ryb

Wielkie serce na plastikowe nakrętki w Międzyrzeczu

Aktualna sytuacja pandemiczna w kraju nie ułatwia dostępu do osób wymagających wsparcia. Policjanci z Międzyrzecza zapewniają jednak, że hasło „Pomagamy i Chronimy” towarzyszy każdemu z nich od początku wstąpienia w szeregi policji, co odzwierciedla się chociażby w licznych organizowanych przez nich akcjach charytatywnych.

Międzyrzeccy mundurowi od dłuższego czasu pomagają zbierając plastikowe nakrętki i przekazując je na cele charytatywne. Zbiórkę ma ułatwić wielkie serce na plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane organizatorom akcji dobroczynnych na rzecz chorych dzieci dlatego policjanci zachęcają do wspólnego zapełniania go nakrętkami.

📎  Lubuskie: 9 mln zł na zajęcia dla dzieci i dodatkowe miejsca w żłobkach

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz