W Trzcielu powstanie tor rowerowy. Będą mogli korzystać z niego rowerzyści, rolkarze, deskorolkarze i osoby jeżdżące na hulajnogach. Obiekt będzie ogólnodostępny i bezpłatny.

W Trzcielu powstanie tor rowerowy
fot. Pexels

Gmina Trzciel otrzymała dotację w wysokości 29.180,00 zł na budowę toru rowerowego na Ogródku Jordanowskim w Trzcielu. Koszt całkowity inwestycji wynosi 100 tys. złotych. 26 maja umowę o przekazaniu dotacji podpisał wicemarszałek Łukasz Porycki.

Budowa toru umożliwi organizację  konkursów i zawodów oraz pokazów o charakterze rekreacyjnym. Obiekt wraz z sąsiadującą infrastrukturą będzie służył mieszkańcom na co dzień jako miejsce integracji, rodzinnych spotkań, rekreacji i wypoczynku – mówi wicemarszałek Łukasz Porycki.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Dzięki dofinansowaniu, na terenie Ogródka Jordanowskiego powstanie tor rowerowy kształcie zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, umożliwiający jazdę bez pedałowania, złożony z modułowych elementów na które składać się będą 2 bandy 180 stopni oraz 6 pompek rozpędowych.

Zadanie zrealizowane będzie na terenie Ogródka Jordanowskiego Trzcielu. Miejsce to jest wykorzystywane niemal przez cały rok, obok niego zlokalizowana jest infrastruktura turystyczno-rekreacyjna w postaci placów zabaw i siłowni. Kombinacja toru pozwoli wszystkim użytkownikom zarówno początkującym jak i profesjonalistom, rozwijać swoje umiejętności a dzięki swojej różnorodności obiekt ten nigdy się nie znudzi.

Zobacz:   30 milionów złotych dla lubuskiej oświaty. Unijna pomoc na termomodernizację placówek oświatowych

Przewiduje się, że w ciągu roku z obiektu korzystać będzie około 500 mieszkańców, 200 turystów, a na jego terenie odbywać się będą przynajmniej 2 wydarzenia o charakterze turystyczno-rekreacyjnym.