Kryminalni z Międzyrzecza udaremnili wprowadzenie do obrotu ponad 100 kilogramów nielegalnego tytoniu. Gdyby tytoń bez akcyzy trafił na czarny rynek naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o ponad 110 tysięcy złotych. Do sprawy zatrzymano 26-letniego mężczyznę.

Tytoń bez akcyzy przechwycony przez policję. Kryminalni zabezpieczyli ponad 100 kg towaru
fot. KPP w Międzyrzeczu

Szybka i dynamiczna akcja doprowadziła do zatrzymania 26-letniego mieszkańca Zielonej Góry, u którego w samochodzie zabezpieczono ponad 40 paczek nielegalnego tytoniu. To, że po terenie gminy Międzyrzecz może poruszać się samochód w którym przewożony jest tytoń bez akcyzy w zaadresowanych paczkach, ustalili policjanci z wydziału kryminalnego w Międzyrzeczu.

Zobacz:   Dane o bezrobociu w województwie lubuskim w 2022 roku: liczba bezrobotnych spadła

W czynnościach procesowych brali udział również funkcjonariusze służby celno-skarbowej ze specjalnie wyszkolonym psem do wykrywania tytoniu. Gdyby zabezpieczony towar trafił na czarny rynek naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o ponad 110 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych. Grozi mu wysoka kara finansowa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.