43-latek z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna przewoził w samochodzie czworo pasażerów, w tym 10-letnie dziecko, mając 3 promila alkoholu w organizmie.

Trzy promile, zakaz prowadzenia i 10-letnie dziecko na fotelu. Kolizja pod Kożuchowem
fot. KPP we Wschowie

Do kolizji drogowej z udziałem 43-letniego pijanego kierowcy, doszło 30 lipca w jednej z miejscowości w gminie Kożuchów. Osoba zgłaszająca zdarzenie poinformowała, że jeden z kierowców uciekł z miejsca zdarzenia a sposób jazdy mężczyzny wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu.

Kolizja pod Kożuchowem: Trzy promile, zakaz prowadzenia i 10-letnie dziecko na fotelu pasażera

Skierowani na miejsce policjanci z Kożuchowa ustalili, że kierowca Mercedesa „nie zmieścił się” w swoim pasie ruchu i uszkodził prawidłowo jadącego Renault. Mundurowym szybko udało się dotrzeć do mężczyzny, wyczuli woń alkoholu a badanie alkomatem wykazało trzy promile alkoholu w jego organizmie. Z policyjnych ustaleń wynika również, że kierowca Mercedesa będąc nietrzeźwym zdecydował się przewozić 10-letnie dziecko oraz troje innych pasażerów. Jakby tego było mało policyjne systemy wykazały, że 43-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Zobacz:   17-latka bez prawka i pijany 34-latek próbowali uniknąć kontroli. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi im 5 lat

Pijany 43-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia. Podczas późniejszych czynności, usłyszał on zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdu mechanicznego. Jego sprawą zajmie się teraz sąd – grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.