W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, policjanci wspólnie z ratownikami WOPR odwiedzają sprawdzają akweny w powiecie nowosolskim. Mundurowi przypominają o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Wszystko po to, aby wakacje upłynęły spokojnie i bezpiecznie.

Wspólne patrole WOPR i policji dla bezpieczeństwa nad wodą
Wspólny patrol WOPR i policji – fot. KPP w Nowej Soli

Nowosolscy policjanci realizując program „Bezpieczne wakacje” kontrolują jeziora i zbiorniki wodne, aby przypomnieć mieszkańcom powiatu nowosolskiego bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach. Podczas wakacji na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji i zabaw, ale także ukrytych i niespodziewanych niebezpieczeństw.

↓ Kontynuuj czytanie po reklamie ↓

Upalne, wakacyjne dni to oczywiście doskonały pretekst do skorzystania z orzeźwiających kąpieli w jeziorach czy rzekach. Każdego roku, gdy tylko zaczyna robić się ciepło, policjanci apelują o ostrożność nad wodą. Przypominają, że na kąpieliskach obowiązują regulaminy, do których dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, powinniśmy się bezwzględnie dostosować. Funkcjonariusze zalecają, aby wybierać kąpieliska strzeżone przez ratowników oraz te, które mają wytyczone strefy do pływania. To właśnie tam, pod okiem wykwalifikowanych fachowców można mieć pewność, że w przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy zagrożenia ratownicy natychmiast zareagują i udzielą nam pomocy. 

Zobacz:   "Zjednoczeni krwią" - służby mundurowe podzieliły się płynem ratującym życie

Nowa Sól: Wspólne patrole WOPR i policji dla bezpieczeństwa nad wodą

Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie, dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Z uwagi na słoneczną pogodę oraz letni sezon wypoczynkowy, nowosolscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznej kąpieli podczas wypoczynku nad wodą:

  • Kąpać należy się tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych
  • Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych
  • Gdy wchodzimy do wody zabezpieczmy się w specjalne rękawki lub kamizelki
  • Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu
  • Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego
  • Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora
  • Przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników
  • Korzystając ze sprzętów pływających, bez względu na umiejętności pływackie, zakładajmy kamizelki ratunkowe
Zobacz:   "Zjednoczeni krwią" - służby mundurowe podzieliły się płynem ratującym życie

Co o tym sądzisz? Dodaj komentarz