15 września w nowosolskim szpitalu przeprowadzone zostały ćwiczenia przeciwpożarowe. Starannie wyreżyserowana akcja ratownicza w szpitalu wyglądała bardzo realistycznie.

Nowa Sól: Akcja ratownicza w szpitalu. Co się tam stało? Spokojnie, to ćwiczenia
fot. KP PSP w Nowej Soli

15 września w jednym z pomieszczeń Oddziału Reumatologii szpitala w Nowej Soli wybucha pożar. Po zauważeniu ognia przez personel zostają uruchomione procedury wynikające z Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego szpitala ale dwóm z pracowników, którzy pomagali w ewakuacji przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej, ogień odcina drogę ucieczki. – Choć brzmi bardzo realistycznie, był to na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń przeciwpożarowych.

Nowa Sól: Akcja ratownicza w szpitalu to zaaranżowane ćwiczenia

Sytuację zaaranżowano aby personel szpitala był przygotowany z zakresu ewakuacji oraz współpracy ze służbami mundurowymi. Takie ćwiczenia to rzadkość z uwagi na stan zdrowia pacjentów przebywających na szpitalnych oddziałach, jednak dzięki nim, personel może zorientować się jakich środków wymaga taka akcja oraz jak dużo czasu zajmuje, a strażakom pozwala wypracować skuteczne procedury działania.