Trzy miesiące spędzi w areszcie 36-letni mężczyzna, który podczas interwencji domowej zaatakował policjantów nożem. Wcześniej usłyszał prokuratorskie zarzuty za groźby karalne oraz za czynną napaść na funkcjonariuszy. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kożuchów: 36-latek zaatakował policjantów nożem podczas interwencji domowej
fot. Lubuska Policja

Do ataku na funkcjonariuszy doszło w sobotę, 25 września, w Kożuchowie. Podczas prowadzonej interwencji domowej mężczyzna był agresywny i pobudzony. Groził interweniującym policjantom, że pozbawi ich życia. Choć Ci kilkukrotnie wzywali agresora do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia, mężczyzna wykrzykiwał, że zrobi im krzywdę jak tylko do niego się zbliżą. 36-latek ruszył w kierunku funkcjonariuszy, co zmusiło jednego z policjantów do dobycia broni palnej.

Zobacz:   Seryjny złodziej z Żagania pójdzie siedzieć. 26-latek zaatakował policjanta w trakcie zatrzymania

Kożuchów: 36-latek zaatakował policjantów nożem podczas interwencji domowej

Awanturnik został obezwładniony i zatrzymany. Mimo to wciąż kierował wyzwiska i groźby pod adresem funkcjonariuszy. Po przewiezioni 36-latka do komendy w Nowej Soli, przeprowadzono badanie trzeźwości, które wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował go na trzy miesiące. Za groźby karalne i czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.