18-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego jeszcze nie zdążył na dobre rozpocząć swojej przygody z motoryzacją, a już ją zakończył. Młody kierowca stracił prawo jazdy, zanim je odebrał. Mężczyzna mając 1,7 promila przewoził 4 pasażerów.

Stracił prawo jazdy, zanim je odebrał. Pijany 18-latek wiózł czterech pasażerów
fot. Lubuska Policja

Do zatrzymania niedoszłego kierowcy doszło w piątek, 1 października, po tym jak policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli samochód, którego kierowca na widok policyjnego patrolu gwałtownie przyspieszył. Jadącego zygzakiem Volkswagena, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej.

Nowa Sól: Stracił prawo jazdy zanim je odebrał. Pijany 18-latek wiózł czterech pasażerów

Okazało się, że siedzący za kierownica osobówki 18-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało w trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach, młody mężczyzna kilka dni temu zdał egzamin na prawo jazdy i nie zdążył jeszcze odebrać dokumentu. Teraz nie musi się już spieszyć, gdyż sąd w przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości orzeka środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo 18-latek odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Zobacz:   Policjant w drodze do pracy zatrzymał auto jadące wężykiem - kierowca był pijany

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.