Policjanci uratowali 3-letnią dziewczynkę, która traciła oddech. Niecodzienną interwencję przeprowadzili funkcjonariusze z komisariatu w Kożuchowie – st. asp. Dawid Wyród i sierż. szt. Damian Caganowski.

Policjanci uratowali 3-letnią dziewczynkę
fot. Lubuska Policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 października. Kożuchowscy funkcjonariusze wyjeżdżali z komisariatu gdy podbiegli do nich przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. 3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy. Bez chwili namysłu wezwali pogotowie i przystąpili do udzielania pierwsze pomocy.

Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili funkcje życiowe 3-latki i wezwali pogotowie ratunkowe. Dziecko było nieprzytomne i traciło oddech. Policjanci sprawdzili dziewczynce tętno, udrożnili drogi oddechowe i cały czas monitorowali stan jej zdrowia, który był zagrażający jej życiu. W końcu udało się przywrócić dziecku przytomność ale dziewczynka była bardzo słaba i wymagała pilnej interwencji lekarskiej.

Zobacz:   Małżeństwo seniorów zatrzasnęło się w rozgrzanym samochodzie. Interweniowała Policja

Kożuchów: Policjanci uratowali 3-letnią dziewczynkę, która traciła oddech

Policja udostępnia nagranie z zapisem dramatycznej walki o życie dziewczynki zarejestrowanej przez monitoring

Decyzją medyków, którzy przyjechali na miejsce, dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Nowej Soli w którym udzielono jej profesjonalnej pomocy.