Nowy nieoznakowany radiowóz wyposażony w szereg nowoczesnych systemów jest już do dyspozycji policjantów w Nowej Soli. Symboliczne przekazanie kluczyków odbyło się we wtorek. Pojazd będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy podczas realizacji codziennych zadań służbowych na terenie całego powiatu nowosolskiego.

Nowosolscy policjanci otrzymali nowy nieoznakowany radiowóz
fot. KPP w Nowej Soli

Flotę policyjnych aut wykorzystywanych przez policjantów w Nowej Soli zasilił nowy nieoznakowany radiowóz. Przekazanie auta odbyło się we wtorek, 28 grudnia, przed Komendą Powiatową Policji w Nowej Soli. Zakup pojazdu był możliwy dzięki zaangażowaniu i wsparci Prezydenta Nowej Soli, Jacka Milewskiego i Starosty Powiatu Nowosolskiego, Iwony Brzozowskiej.

Zobacz:   Kierowca Lamborghini w Żaganiu stracił prawo jazdy

Koszt nowego radiowozu to prawie 100 tysięcy złotych, z czego połowę sfinansowali darczyńcy, pozostała część pochodziła z budżetu Komendy Głównej Policji. Włodarze przekazując symbolicznie kluczyki do nowego radiowozu szefowi nowosolskiej jednostki podkreślili, że stawiają na bezpieczeństwo swoich mieszkańców i dlatego zdecydowali się wyłożyć część funduszy na zakup nowocześniejszego radiowozu, który będzie dużym wsparciem w służbie policjantów.

Inspektor Grzegorz Karpiński, Komendant Powiatowy Policji, powiedział podczas przekazania, że dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców jest bardzo istotne, a przekazany samochód pozwoli funkcjonariuszom jeszcze lepiej wykonywać zadania na rzecz obywateli i jeszcze sprawniej i szybciej dotrą do miejsc, gdzie ich interwencja będzie potrzebna. Na zakończenie komendant podziękował w imieniu swoim oraz wszystkich policjantów za przekazany nieoznakowany radiowóz i podkreślił jak istotna jest dobra współpraca z samorządowcami.

Zobacz:   Uwaga na oblodzenie. W nocy drogi i chodniki mogą zamienić się w lodowiska