Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał pijany rowerzysta zatrzymany przez nowosolskich policjantów, który został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Jak podkreślają policjanci, pijani rowerzyści nie mają co liczyć na taryfę ugową. Taką właśnie kwotę mandatu przewidują nowe przepisy za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Pijany rowerzysta dostał 2500 zł mandatu. Nowy taryfikator mandatów daje mocno po kieszeni
fot. KPP w Nowej Soli

W piątek, 7 stycznia około godziny 20, policjanci z nowosolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Dodatkowo mieszkaniec Nowej Soli stwarzał ogromne zagrożenie poruszając się po zmroku bez wymaganego oświetlenia.

Zobacz:   122 km/h na „pięćdziesiątce” - kierowca stracił prawo jazdy

Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od rowerzysty woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pijany rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, policjanci zapowiadają brak tolerancji.