Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał pijany rowerzysta zatrzymany przez nowosolskich policjantów, który został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Jak podkreślają policjanci, pijani rowerzyści nie mają co liczyć na taryfę ugową. Taką właśnie kwotę mandatu przewidują nowe przepisy za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości.

Pijany rowerzysta dostał 2500 zł mandatu. Nowy taryfikator mandatów daje mocno po kieszeni
fot. KPP w Nowej Soli

W piątek, 7 stycznia około godziny 20, policjanci z nowosolskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. Dodatkowo mieszkaniec Nowej Soli stwarzał ogromne zagrożenie poruszając się po zmroku bez wymaganego oświetlenia.

Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od rowerzysty woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Pijany rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia polegające na kierowaniu po użyciu alkoholu.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, policjanci zapowiadają brak tolerancji.