7 marca rusza rekrutacja do przedszkoli w Nowej Soli na rok szkolny 2022/2023. Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do przedszkola w Nowej Soli potrwa niecałe dwa tygodnie – do 15 marca.

Nowa Sól: Wkrótce ruszy rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2022/2023. Kiedy termin na składanie wniosków?
fot. Pixabay

Rekrutacja do przedszkoli w Nowej Soli na rok szkolny 2022/2023 obejmuje dzieci w wieku od 3 do 6 lat czyli te urodzone w latach 2019-2016. Rodzice zapisując najmłodszych do przedszkola w Nowej Soli, mają prawo wybrać nie więcej niż trzy miejskie przedszkola, ze wskazaniem na każdym złożonym wniosku przedszkola pierwszego wyboru i kolejności pozostałych.

Nabór dzieci do nowosolskich placówek rozpocznie się 7 marca 2022 roku. Rekrutacja do przedszkoli w Nowej Soli potrwa do 18 marca. Deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023 należy składać w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko, w terminie od 14 do 25 lutego. Przegapienie terminu zostanie potraktowane jako jako rezygnacja z miejsca w dotychczasowym przedszkolu od 1 września.

Zobacz:   Zdali ostatni egzamin przed przysięgą

Dzieci z poza Gminy Nowa Sól będą mogły ucestniczyć w dodatkowym postępowaniu rekrutacyjnym, jeśli po przeprowadzeniu naboru i postępowania uzupełniającego, publiczne przedszkola na terenie gminy Nowa Sól – Miasto, będą nadal dysponować wolnymi miejscami.

Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli zostaną podane 4 kwietnia o godzinie 12:00. Szczegółowe informacje oraz wymagane dokumenty oraz wszystkie niezbędne wnioski można znaleźć na tej stronie.