Policjanci z Nowej Soli wspólnie z funkcjonariuszami KWP w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadzili działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Wyposażone w precyzyjną kamerę drony rejestrują wykroczenia popełniane w miejscach, gdzie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Gdy policyjne drony wzleciały w powietrze w Nowej Soli… posypały się mandaty.

Policyjne drony w Nowej Soli. Posypały się mandaty
fot. Lubuska Policja

Nowosolscy policjanci codziennie patrolują ulice, na których kierowcy najczęściej popełniają wykroczenia drogowe. Aby jeszcze skrupulatniej dbać o bezpieczeństwo obywateli, funkcjonariusze oprócz laserowych mierników prędkości i nieoznakowanych radiowozów wykorzystują policyjne drony. Dzięki temu urządzeniu funkcjonariusze mogą jeszcze skuteczniej walczyć z drogowym piractwem.

Zobacz:   Pościg pod Międzyrzeczem na „starej trójce”. Zatrzymano poszukiwanego 36-latka

W tym tygodniu nowosolska drogówka użyła drona aby przyglądać się kierowcom z powietrza. Były to pierwsze tego typu działania na terenie Nowej Soli. Dron okazuje się niezastąpiony w wielu sytuacjach. Jego obiektyw monitorował na przykład to, jak kierowcy nie stosują się do znaku drogowego „STOP”.

Policyjne drony w Nowej Soli. Posypały się mandaty

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 14 wykroczeń kierujących, którzy rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego, a tym samym stworzyli realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Policjanci nałożyli dziesięć mandatów karnych, natomiast w czterech przypadkach zastosowali pouczenie.