Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzący w miniony weekend kontrole prędkości w Nowej Soli, zatrzymali prawo jazdy czterem kierującym, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kierowcy za zbyt ciężką nogę zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnymi.

Kontrole prędkości w Nowej Soli. Zatrzymane prawo jazdy i 4-cyfrowe mandaty za prędkość
Kontrole prędkości w Nowej Soli – fot. Lubuska Policja

W miniony weekend, 4-5 czerwca, nowosolscy policjanci, wyeliminowali z dróg czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość nawet o 70 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy na okres trzech miesięcy oraz zapłacili surowy mandat. Dodatkowo na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Kontrole prędkości w Nowej Soli

29-letnia mieszkanka gminy Otyń, która jechała aż 120 km/h w obszarze zabudowanym, została ukarana mandatem w wysokości 2000 złotych. Taki sam mandat otrzymał 39-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego, który jechał z prędkością 118 km/h na pięćdziesiątce.

Zobacz:   130 km/h w obszarze zabudowanym - motocyklista stracił prawo jazdy

Przypominamy, że nowa ustawa, obowiązująca od początku roku, podwyższa grzywny za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych, niewłaściwe wyprzedzanie i znaczne przekroczenie prędkości. Policjanci apelują o ostrożność, rozsądek i rozwagę na drodze. Niejednokrotnie mamy do stracenia o wiele więcej niż prawo jazdy.