Wszystkie Panie między 50. a 69. rokiem życia będą mogły wykonać bezpłatne badania mammograficzne w Nowej Soli 21 czerwca 2022 roku. Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w Nowej Soli
fot. Pexels

Bezpłatne badania mammograficzne w Nowej Soli 21 czerwca 2022 roku będą refundowane przez NFZ. Mogą z niego skorzystać Panie, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały go w ramach programu profilaktyki raka piersi lub są w grupie ryzyka i poprzednium roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Specjalny Mammobus w Nowej Soli będzie w tym dniu gościł w godzinach 16-18 przy Zespole Szkół „Spożywczak” na ul. Wojska Polskiego 106.

Zobacz:   Stomatolog wyłudzała świadczenia z NFZ. 55-latka rozliczała wizyty lekarskie, których nie było

Dlaczego warto robić badanie?

Mammografia to obecnie najskuteczniejsza metoda diagnostyki raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie.

Poczynając od pierwszej komórki, która uległa przemianie złośliwej, w większości przypadków guz osiąga średnicę 1 cm w ciągu 7 – 8 lat. Naturalny przebieg raka sutka jest zwykle bardzo długi i dlatego uważa się, że rak piersi jest chorobą przewlekłą. Stała kontrola piersi daje naprawdę dużą szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania oszczędzającego leczenia.

Zobacz:   Bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców pięciu powiatów. Kryteria kwalifikacji

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 61 222 37 00, 61 448 13 84 lub 510 137 571. Rejestracji na bezpłatne badania mammograficzne w Nowej Soli można dokonać również online poprzez stronę internetową rejestracja.largo-mammografia.pl. Badanie trwa jedynie kilka minut i jest całkowicie bezpieczne.