Powstający Klub Młodego Programisty w Nowej Soli zaprasza dzieci i młodzież do nauki kodowania i programowania. Warsztaty wakacyjne startują już na początku lipca. W nowej edycji programu powstanie jeden punkt warsztatowy w każdym województwie.

Klub Młodego Programisty w Nowej Soli organizuje bezpłatne zajęcia w wakacje. Zapisy ruszają 27 czerwca
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Unsplash

Klub Młodego Programisty w Nowej Soli będzie funkcjonował przy Nowosolskim Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 49. Będą tam organizowane bezpłatne zajęcia warsztatowe z programowania dla uczniów szkół podstawowych, podczas których dzieci i młodzież pod okiem doświadczonego trenera i trenerki będą miały okazję rozwijać kompetencje przyszłości, niezbędne w trakcie edukacji, jak i przyszłej ścieżki zawodowej.

Zobacz:   Strażacy z Nowej Soli otrzymali potężny pojazd specjalny za ponad 3 mln. złotych. Nowa drabina sięga 41 metrów!

Korzystając z różnorodnej technologii, między innymi pracując z komputerami, robotami, płytkami mechatronicznymi, będą uczyć się programowania, ale także: krytycznego myślenia, współpracy i rozwiązywania problemów. Będą ćwiczyć swoją kreatywność i rozwijać się w innowacyjności. Wakacyjne warsztaty w Klubie Młodego Programisty to też okazja do nauki poprzez zabawę.

Klub Młodego Programisty w Nowej Soli

Zajęcia, przygotowane z uwzględnieniem różnic rozwojowych dzieci i młodzieży, będą prowadzone dla 3 grup wiekowych uczniów szkół podstawowych od 27 lipca do 12 sierpnia:

  • dzieci z klas 1-3 – termin 25-29.07.2022
  • dzieci z klas 4-5 – termin 01-05.08.2022
  • młodzież z klas 6-8 – termin 08-12.08.2022
Zobacz:   Policjantka z Nowej Soli zatrzymała złodzieja na zakupach

Pierwsze zajęcia w formie lekcji pokazowych odbyły się w środę, 22 czerwca, natomiast zapisy rozpoczną się 27 czerwca poprzez formularz elektroniczny. Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona, więc nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o zapisaniu dziecka na bezpłatne warsztaty z programowania.