Policjanci z Kożuchowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali lokale gastronomiczne. Koneserzy wyszukanych smaków ukradli alkohol i sześć blach ciasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem. Policjantom udało się się odzyskać część przedmiotów pochodzących z włamań.

Koneserzy smaku kradli wino i ciasta. 3 razy włamywali się do restauracji w Kożuchowie
Zdjęcie ilustracyjne – fot. Pixabay

O kradzieży z włamaniem do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Kożuchowa, Policja została poinformowana w środę, 29 czerwca. Łupem złodziei padło 15 butelek wina, telefon komórkowy i niewielka kwota pieniędzy. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kożuchowie, którzy jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn. Obaj są mieszkańcami Kożuchowa.

Zobacz:   Policja zatrzymała złodzieja, który okradał samochody w Sulechowie

Kożuchów: Koneserzy smaku kradli alkohole i ciasta

W toku śledztwa okazało się, że ci sami mężczyźni, dwa tygodnie wcześniej włamali się do tego samego lokalu, skąd również ukradli żywność. Przy okazji kolejnego – trzeciego włamania koneserzy smaku ukradli sześć blach ciasta.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Sąd aresztował ich na dwa miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.