17-latek jadący osobową Hondą, stracił panowanie nad autem, uderzył w nasym ziemny i utknął na torowisku w Nowej Soli. Młody mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania – za to oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem.

17-latek utknął na torowisku w Nowej Soli. Auto zabrał bez zgody właściciela
fot. Lubuska Policja

Do niecodziennej interwencji doszło w miniony weekend. Dyżurny nowosolskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że samochód osobowy utknął na przejeździe kolejowym w Nowej Soli. Na miejscu policjanci zastali Hondę stojącą w poprzek torowiska przez co konieczne było wstrzymanie ruchu pociągów na tej trasie.

Zobacz:   Pijany 16-latek za kierownicą Golfa zatrzymany w Gubinie

Nowa Sól: 17-latek utknął na torowisku. Auto zabrał bez zgody właściciela

Okazał się, że autem kierował 17-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania a samochód zabrał bez wiedzy i zgody właściciela. Mężczyzna w trakcie jazdy, na zakręcie stracił panowanie nad autem, które potem zatrzymało się w poprzek torowiska. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia kierującemu nic się nie stało i o własnych siłach wyszedł z samochodu.

17-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz brak uprawnień do kierowania pojazdami odpowie przed sądem.